Shizoku-Ryu Jiu-jitsu - logo

..:: Etykieta Dojo ::..1. Zawsze jest tylko jeden Mistrz w Dojo.

2. Gdy Mistrz wchodzi po raz pierwszy do Dojo, najstarszy stopniem uczeń przerywa wszystkie zajęcia i nakazuje pokłon do Mistrza oraz pozostaje w pozycji gotowości.

3. Nie wchodzimy do Dojo, gdy jesteśmy spóźnieni bez wiedzy instruktora. Czekamy w drzwiach na pozwolenie dołączenia do grupy.

4. Należy uzyskać zgodę na opuszczenie Dojo. Nikt nie jest upoważniony do wychodzenia z sali z jakiegokolwiek powodu w trakcie trwania zajęć treningowych. Dotyczy to także Czarnych Pasów. Należy uzyskać najpierw zgodę Mistrza.

5. Nie rozmawiamy w Dojo. Dotyczy to także Czarnych Pasów. Powinni Oni instruować uczniów przy pomocy demonstracji ... bez omawiania. Rozmowy bardzo przeszkadzają Mistrzowi w nauczaniu. Mistrz nie może prawidłowo nauczać, gdy uczniowie nie są skupieni na słuchaniu Go.

6. Kłaniamy się kiedy wchodzimy i wychodzimy z Dojo ... gdy zwracamy się do Czarnych Pasów ... przed i po walce ... przed wejściem i zejściem z tatami... przed i po promocji ... . Zawsze, gdy zwracamy się do Mistrza i po zakończeniu rozmowy z nim, ... Kłaniamy się i potwierdzamy.

7. Nosimy zawsze właściwe oznaczenia swojego stopnia lub (i) funkcji. To znaczy właściwe naszywki oraz właściwy kolor pasa dla Organizacji i Szkoły w której trenujemy.

8. Zawsze używamy stosownych tytułów, gdy zwracamy się do Czarnych Pasów lub starszych stopniem. Nigdy nie używamy samych imion w Dojo. Jest to wyrazem braku szacunku. Możemy zwracać się: Sempai ..., Sensei ..., Shihan ... lub Soke ... .

9. Nie zwracamy się do Czarnych Pasów z prośbą o możliwość walki z nimi. Jest to wyrazem braku szacunku. Oni powinni zwrócić się do nas.

10. Wolno nam demonstrować techniki, tylko i wyłącznie za pozwoleniem Mistrza. Tylko On jest upoważniony do nauczania kombinacji technik w trakcie zajęć w Dojo. Kombinacje są demonstrowane przez Mistrza, gdy uzna to za wskazane.

11. Nigdy nie walczymy ani nie używamy broni jeśli Mistrz na to nie zezwoli. Może to być uznane za obrazę.

12. Uczniowie kłaniają się sobie przed i po zakończeniu wspólnych ćwiczeń.

13. Nosimy zawsze czysty i wyprasowany strój treningowy.

14. Zawsze jesteśmy grzeczni i uprzejmi dla innych.

15. Nie rozmawiamy i nie śmiejemy się głośno w czasie zajęć.

16. Nie nosimy biżuterii ani innych ozdobników w Dojo.

17. Nie jemy posiłków w czasie zajęć.

18. Paznokcie u rąk i nóg są zawsze krótko obcięte.

19. Nie nadużywamy swoich umiejętności poza Dojo.

20. Nie palimy papierosów na terenie Szkoły (Dojo).

21. Nie używamy alkoholu

22. Nie jesteśmy wulgarni.

23. Rozwijamy Ducha Sztuk Walki:

a) charakter - poprzez rozwój psychiczny
b) zdrowie - poprzez ćwiczenia fizyczne
c) sprawność - poprzez nauczanie technik walki
d) szacunek - poprzez grzeczność dla innych
e) pokorę - poprzez świadomość możliwości uszkodzenia partnera

24. Jesteśmy odpowiedzialni za swoją obecność na zajęciach.

25. NIGDY NIE PROFANUJ SZKOŁY I STYLU !!!
 
 

 

www.goods.pl  - sklep internetowy